Atrakcje

Plaża

Łeba

Plaże w Łebie to prawdziwa perełka dla miłośników turystyki plażowej. Ich unikalne położenie przyciąga turystów od lat, oferując coś dla każdego. Osoby lubiące plażowanie docenią szerokość i czystość piasku, podczas gdy miłośnicy spacerów będą zachwyceni zmiennym krajobrazem i malowniczą linią brzegową.

Łeba słynie z ponad 10-kilometrowej linii brzegowej, która kryje w sobie wiele pięknych plaż, do których łatwo dotrzeć z miasta dzięki liczny zejściom. Latem dwie duże, strzeżone kąpieliska zapewniają bezpieczną zabawę w wodzie. Ale to nie wszystko! Dzięki obecności rzeki Łeby, plaża dzieli się na dwie części - zachodnią i wschodnią, co dodaje uroku i różnorodności tego wyjątkowego miejsca.

Sporty wodne

Łeba jest rajem dla miłośników sportów wodnych, dzięki swojemu położeniu nad morzem i jeziorami. Doskonałe warunki do żeglarstwa, windsurfingu, kajakarstwa czy wędkarstwa przyciągają entuzjastów z całego świata.

Nowoczesny Port Jachtowy w Łebie oferuje kompleksowe udogodnienia dla żeglarzy, w tym cumowanie. Po dniu pełnym sportowych emocji, zapraszamy do relaksu w barze restauracyjnym lub saunie, dostępnej na terenie portu.

Słowiński Park Narodowy

Słowiński Park Narodowy, nazwany na cześć dawnych mieszkańców - Słowińców, to wyjątkowe miejsce ochrony przyrody nad Bałtykiem. Chroni on unikalne ekosystemy, w tym ruchome wydmy, które przesuwają się z wiatrem na wschód o 2-10 metrów rocznie.

Park zajmuje obszar od Łeby do Rowów, obejmując ponad 33 tys. hektarów, w tym jeziora Gardno i Łebsko. Zwiedzanie odbywa się po wyznaczonych szlakach, o łącznej długości 140 km. Warto odwiedzić wydmy, dostępne pieszo, rowerem.

Park to także ostoja bogatej flory i fauny, z dominacją sosny, występowaniem ptaków takich jak bociany czy żurawie oraz siedliskiem dzikich zwierząt jak borsuki czy łosie. Dodatkową atrakcją jest skansen wiejski w Klukach.

Więcej informacji znajdziesz na stronie www.leba.info.pl